03.septembrī 6 cilvēki no Kuldīgas uzsāka ceļojumu Kuldīga-Talsi-Tukums-Rīga. Brauciens tika veikts ar velosipēdiem. Mērķi vairāki- lai popularizētu novembrī plānoto Cerības festivāla evanģelizācijas dižkoncertu; lai būtu sadraudzībā ar Kurzemes, Latvijas kristiešiem. Tā bija arī lieliska atpūta brīvā dabā un personīgs laiks ar Dievu.

03.09.2010. plkst.13:30, visi pulcējamies pie Sv.Katrīnas baznīcas. Māris un Sandra kavējas. Tiek nostiprinātas somas. 14:00 esam visi ieradušies, lūdzam, draudzes mācītājs V.Pirro dod svētību un sākam kustēt.

Esam veikuši labi ja 10km, kad Andris izdomā “nedaudz uztīt” un slēdzot “citu colliņu”, pārslēdzējs saliecas un ieķeras zobratā. Apstājamies, remontējam, rokas melnas. Tikko esam atsākuši ceļu (~100m), kad Andra ritenim pārtrūkst ķēde. Nolemjam, ka vienkāršāk būs nomainīt velosipēdu, nekā mēģināt remontēt ķēdi, jo tā nav pirmā svaiguma. Ēdam, gaidām, priecājamies par labo laiku, Kurzemē augusī kukurūza ir lieliska!

Velosipēds tiek atvests, turpinām ceļu. Asfalts ir slapjš- tikko ir lijis lietus, bet šobrīd spīd saule, silda muguras. Lieliska sajūta- Dievs mūs pasargājis no izlīšanas arī caur šādu likstu- velo bojājumu. Aizlūdzam par Veģu bērnu namu, tuvojamies Stendei. Vējš iegriezies tā, ka mīšana paliek īpaši smaga, tuvojas arī vakars un piezogas vēsums. Stendē satiekam dažādus cilvēkus, uzklausām, dalām informatīvos materiālus par festivālu. Aizlūdzam.

Iebraucam Talsos, lieliska uzņemšana Talsu Luterāņu draudzes mājā, kur satiekam braucējus no Ventspils, kuri bija ieradušies kādas 20 minūtes ātrāk. Atpūšamies, ēdam ļoti garšīgas vakariņas, pārrunājam braucienā piedzīvoto. Vakarā svētbrīdis, slavējam, iepazīstamies savstarpēji, kā arī ar draudzes jauniešiem. Gulēšana uz matračiem, dīvānos, guļammaisos- pēc katra vēlmēm un izdomas lidojuma. Guļammaisā esmu 00:40, laiks paskrējis nemanot. Kolēģu krākšana pilnīgi netraucē, jo nogurums dara savu.

04.09.2010. rīts, ceļamies dušojamies, brokastis jau gatavas. Visi veseli, gaitas nav mainījušās, nosēdēt krēslos visi var. Pirms došanās ceļā, ejam Talsu pilsētas ielās un stāstām cilvēkiem par dižkoncertu, tā māksliniekiem, aicinām piedalīties. Cilvēki ir atsaucīgi. Atgriežamies draudzes mājā, kur mums pievienojas Talsos dzīvojošie un nu jau esam kādi 12 braucēji. Izbraucam no Talsiem plkst. 13:00. Ceļš ir pagrūts, jo mūs sagaida paugurainais ceļa reljefs, lietus (nedaudz), pēc tam saule un pēc 4 stundām esam galā- sausi, izžuvuši, paldies Dievam! Esam ieradušies Tukumā, Talsu ielā 39, Baptistu draudzes mājā, 2 stundas ātrāk, nekā plānots. Vakariņas vēl tikai top, iekārtojamies guļvietai. Vakarā svētbrīdis, diskusijas, ejam gulēt agrāk, jo svētdien jāizbrauc jau plkst.8:30.

05.09.2010. no rīta Tukumā mums pievienojas draugi no Kandavas, kas jau izbraukuši plkst. 6:00, kopā esam 20 braucēji. Visi dodamies Rīgas virzienā. Ceļš rit nemanot un jau pēc neilga laika (nu, man bija tāda sajūta, ka pagājusi kāda stunda) jau iebraucām Jūrmalā, Ķemeros. Ceļš caur Jūrmalu patīkams, pa ceļam dalām informatīvos materiālus. Un pēkšņi redzam arī Rīgas uzrakstu- mēs jau esam galā! Un atkal 1,5 stundu ātrāk par plānoto. Varam viens otru apsveikt, uz brīdi aplenkt “Rīgas” uzrakstu un apēst no brokastīm līdzi paņemtās pusdienu maizes. Gaidām policijas ekipāžu, kas mūs ievedīs pilsētā līdz arēnai “Rīga”. Sajūta satriecoša- braukt pa Jūrmalas šoseju, šķērsot Vanšu tiltu pa brauktuvi, starp auto kolonnām.

Esam galā, mūs sagaida ar ovācijām, mūs intervē, mēs mainām vienam velosipēdam kameru, gatavojamies braucienam uz Mežaparku. Mums pievienojas vēl liels skaits braucēju no Liepājas, Jēkabpils un citām Latvijas pilsētām. Esam kādi 200 dalībnieki. Skats iespaidīgs, kad pūlis ar saucieniem “Par cerību” virzās pa Rīgas ielām. Visa satiksme apturēta, cilvēki skatās, māj, smaida, daži ir neizpratnē. Lai Dievs viņus svētī!

Mežaparkā mūs sagaida sveicieni, smaidīgas sejas, liels prieks par paveikto. Esam galā. Visi priecājamies, ēstgriba laba. Ar pārtiku mūs ir lutinājuši visā brauciena laikā. 🙂 Paldies!

Esmu piedzīvojis kārtējo lielisko pasākumu šajā gadā (pirmo savā mūžā, kopā ar dzīvo Dievu)! Un citādāk nemaz nevarētu būt, jo tas ir bijis Dieva plāns. Paldies visiem braucējiem, cīņu biedriem, paldies izmitinātājiem, barotājiem, garām braucējiem, kas bija iecietīgi, ja arī kādā brīdi veicām kādu pārgalvīgāku manevru! Paldies Dievam!

Pasākumā fiksētās fotogrāfijas pieejamas šeit (apskatei un lejupielādei).

Papildus citas bildes (pasākuma organizatoru fiksētās) šeit.

Video par to, kā sākām kustību no arēnas “Rīga” uz Mežaparku- šeit.

Lūdzu, neaizmirstiet pakomentēt, kā patika pasākums, kādas atziņas, pārdomas!

 1. Sarma says:

  Nu patieši Jums ir bijis jauks un Dieva svētīts pasākums!

  Liels prieks par Jums visiem kas piedalījāties:)

  Ceru,ka nosēdēt savās darbavietās varat visi:D

 2. Artis says:

  Dievs ir brīnišķīgs, Jūs jau to zinājāt, vai ne?! Tik tiešām, piedzīvojām fantastiskus mirkļus! Un vēlos atgādināt, ka mums KATRAM ir dota iespēja aicināt cilvēkus uz Cerības Festivālu, tā ir iespēja KATRAM no mums dot cerību tālāk, to pašu cerību, kuru kāds kādreiz iedeva mums! Esiet iedrošināti!

 3. Iveta says:

  Jā, tiešām ļoti labs laiks jums bijis!!! Kā gribētos nākamajā tāda veida braucienā arī piedlīties! Super, ka jūs tur bijāt!!! Mūsējie!!! 🙂

 4. Kristine Š. says:

  Brīnišķīģi! Dievs ir LIELS! Esmu sajūsmā un no sirds pateicīga par katru paklausīgu sirdi:) Lai Dievs bagātīgi svētī ikvienu no Jums!

  Un, Māri, Dieva LIELIE darbi Tevī mani pārsteidz un iepriecina ik dienas:) Lai Dievs turpina strādāt, lai piepilda un paceļ ik mirkli!:)

  Mājas lapa ir brīnišķīga un iedvesmojoša, ļoooooooooooti liels prieks:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>